Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

XXXI Dożynki Podhalańskie w Ludźmierzu

 

Dnia 2 września 2018 r. odbyły się XXXI Dożynki Podhalańskie, które w tym roku były połączone z I Świętem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz obchodami 100 – lecia Niepodległości Polski. Rozpoczęły się one o godzinie 10.30 od uroczystego przemarszu spod Domu Podhalańskiego delegacji z wieńcami dożynkowymi, sztandarami, orkiestrą i muzyką góralską do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, gdzie na Ołtarzu Papieskim o godzinie 11.00 uroczystą Mszę Świętą Dożynkową odprawił ks. bp Jan Szkodoń. Po Mszy Świętej odbył się Apel pamięci i salwa honorowa przy figurze św. Jana Pawła II w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym.

Następnie na placu „Pod Sypką” odbył się festyn wojskowo-dożynkowy podczas którego swój koncert dała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza oraz solistki z klubów wojskowych. W międzyczasie trwał konkurs wiedzy o historii 21 BSP i pokaz sprzętu wojskowego gdzie można było obejrzeć m. in. czołgi i wozy bojowe. Goście festynu mieli możliwość skosztować grochówki wojskowej oraz chleba wypiekanego na miejscu w piekarni polowej.