Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Wyścig Kolarski Nowy Targ ROAD CHALLENGE

Już dzisiaj rusza całkiem nowa, etapowa impreza szosowa – Nowy Targ Road Challenge, której Głównym Partnerem i Współorganizatorem jest Gmina Nowy Targ.

Jest to amatorski wyścig etapowy o umiarkowanym stopniu trudności. Wyścig ten będzie prowadził przez piękne, mniej lub bardziej znane rejony Podhala.

Kalendarz zawodów wygląda następująco:

Dzień 1 – czasówka pod Przełęcz Knurowską ze startem w Szlembarku o godz. 16,00. Podjazd o długości około 5km. W nagrodę bajeczny zjazd z równie bajecznymi widokami na Gorce, Zalew Czorsztyński i Pieniny.

Dzień 2 – 127 – kilometrowy wyścig po Polskim i Słowackim Spiszu, a w nim takie podjazdy jak Osturnia, Ździar. Start o godz. 11.00 w Krempachach, a na deser trzykilometrowy podjazd do mety ulokowanej w Dursztynie. I tutaj również bajeczne widoki gratis.

Dzień 3 – tym razem 109 km w zachodnim rejonie Podhala ze startem i metą w Nowym Targu, po drodze malownicze miejscowości Gminy Nowy Targ Morawczyna, Trute, Pyzówka. Start z nowotarskiego Rynku o godz. 11.00.

Planowane trasy zostały tak dobrane aby pokazać wszystko co najlepsze w okolicy, a ich umiarkowany stopień trudności pozwala na uczestnictwo zarówno amatorów i zawodowców. Kotlina Nowotarska to wyjątkowe miejsce, wciśnięte między Gorce, Tatry i Pieniny, przez którą wije się Dunajec. To tutaj położona jest Gmina Nowy Targ, a w jej środku Miasto Nowy Targ. Trasy będą świetnie zabezpieczona i oznaczona łącznie z pełnymi bufetami. Dodatkowym motywatorem powinien być fakt, iż w kategoriach OPEN przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe

Informacje na stronie http://nowytargroadchallenge.pl/.

W związku z wyścigiem kolarskim pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym. Szczegółowe informacje o utrudnieniach zamieszczone są na plakatach.