Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Winter Camp 2016 ponownie na Turbaczu

Szkolenia, spotkania z podróżnikami, zawody terenowe i niezwykła atmosfera – to wszystko czeka na uczestników VII edycji unikalnego zimowego biwaku WinterCamp na Turbaczu. W tym roku po raz pierwszy odbędą się aż dwa turnusy – 11-14 oraz 18-21 lutego br.

Pasjonaci górskiej aktywności zimowej spotkają się tradycyjnie już pod schroniskiem w Turbaczu. Przez cztery dni profesjonalna kadra złożona między innymi z ratowników TOPR i GOPR, będzie prowadzić szkolenia oraz warsztaty na temat turystyki zimowej. Poza aspektami edukacyjnymi, w programie znalazło się również miejsce na rozrywkę –inspirujące spotkania i dyskusje z podróżnikami, wieczory integracyjne, zimowe ognisko i zawody.

mg_3350

Trzy bloki profesjonalnych szkoleń zapewnią szerokie spektrum wiedzy na temat zimowego pobytu w górach. Słuchacze odbędą niezbędne szkolenie medyczne i lawinowe. Poznają tajniki biwakowania w trudnych warunkach, dzięki któremu bezpiecznie i komfortowo spędzą noc poza schroniskiem. Nauczą się budować jamy śnieżne i poruszać się w trudnych warunkach przy użyciu raków oraz czekanów. Prowadzący opowiedzą także o tajnikach skitouru – wyjaśnią jak dobrać odpowiedni sprzęt i pokażą prawidłowe techniki uprawiania tego sportu. Podczas szkoleń, instruktorzy podpowiedzą również jaki sprzęt outdoorowy warto zabrać ze sobą na zimową wyprawę i jakie rozwiązania mogą zapewnić bezpieczeństwo, ale również znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie w górach.
WinterCamp to także cała masa dodatkowych atrakcji. Codziennie uczestnicy będą mogli brać udział w zajęciach na świeżym powietrzu – między innymi w zajęciach ze wspinaczki lodowej na specjalnie przygotowanej sztucznej ścianie oraz w zawodach, będących swego rodzaju podsumowaniem szkolenia
w formie gry terenowej. Wieczorami w ciepłej sali schroniska odbywać się będą spotkania z gośćmi specjalnymi. Nie zabraknie także tradycyjnego ogniska z kiełbaskami.

Organizatorem biwaku jest Polish Outdoor Group (POG), organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy związane z szeroko pojętą turystyką górską. Głównym zadaniem POG jest działanie na rzecz promocji outdooru i aktywnego trybu życia. Podczas sześciu poprzednich edycji WinterCamp udało się przeszkolić ponad 600 osób.

źródło: www.podhale24.pl