Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

V Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu

W Ludźmierzu w dniach 9-10 lipca odbędzie się już V Jubileuszowa Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Jest to jedna z największych imprez plenerowych organizowanych w województwie małopolskim. Bierze w niej udział około 200 wystawców.

Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych to doroczne święto hodowców, rolników, przetwórców i wszystkich osób pracujących na rzecz rolnictwa. Na Podhalańskiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych prezentowane będą gatunki zwierząt gospodarskich tj.: bydło , konie, owce, króliki. Najlepsze pośród nich otrzymają tytuły czempionów i v-ce czempionów. W formie pokazu zaprezentowane zostaną również piękne okazy gołębi.

Około 50 firm zaprezentuje najnowszej generacji pasze oraz inne środki żywieniowe dla zwierząt, maszyny i urządzenia rolnicze. Nie zabraknie również stoisk z nowoczesnymi systemami grzewczymi budynków i pomieszczeń. Wystawie towarzyszyć będzie bogata oferta ogrodnicza oraz różne akcesoria niezbędne w ogrodach i miejscach wypoczynku. Będzie to okazja do integracji środowiska rolniczego i otaczającego rolnictwo oraz zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w hodowli zwierząt. Uczestnictwo w ocenie zwierząt na ringu będzie doskonałą lekcją poglądową na kierunki doskonalenia hodowli, a promocja mięsa wołowego na Pikniku Wołowym zorganizowanym przez Małopolską Izbę Rolniczą odsłoni arkana produkcji zdrowej żywności.

Imprezę uświetni występ Czerwonych Gitar.

Legendarny zespół wystąpi w niedzielę, 10 lipca o godz. 19.00 „Nie zadzieraj nosa”, „Matura”, „Nikt na świecie nie wie”, – przeboje Czerwonych Gitar można wymieniać bez końca. Zna je każdy. W niedzielę po raz pierwszy u siebie będą mieli okazję wysłuchać ich na żywo mieszkańcy powiatu nowotarskiego oraz turyści! Czerwone Gitary to żywa legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Choć na krajowych i zagranicznych estradach grają już od przeszło czterdziestu lat, w niedzielę po raz pierwszy wystąpią na Ludźmierskiej ziemi. Wójt Gminy Nowy Targ oraz współorganizatorzy już dziś zapraszają wszystkich do Ludźmierza.

PLAKAT.cdr