Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

V Festiwal Barok na Spiszu

Tematem tegorocznego V festiwalu będą „Narodziny Baroku”.  Program będzie nawiązywał do początków baroku, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Zostanie pokazana muzyka kompozytorów polskich doby przełomu, wśród których szczególne miejsce zajmuje Mikołaj Gomółka i jego „Melodiae na psałterz polski” do słów Jana Kochanowskiego, a także kompozytorów XVII-wiecznych, szczególnie ojca polskiego baroku – Mikołaja Zieleńskiego, a także innych: Franciszka Liliusa, Bartłomieja Pękiela i Adama Jarzębskiego. Będzie można również posłuchać, co działo się w podobnym czasie w Europie: we Francji, Anglii, a zwłaszcza we Włoszech. Koncerty będą się odbywały w pięknych, zabytkowych wnętrzach kościołów w Niedzicy, Frydmanie, Jurgowie i po raz pierwszy w Nowej Białej.

Szczegółowy program poniżej

V Festiwal Barok na Spiszu 2016 informacja

BnS 2016 plakat