Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Sportowa Sobota w Obidowej

W ubiegłą sobotę 1 października w Obidowej po raz drugi spotkali się fani aktywnego wypoczynku, by przy pięknej pogodzie wspólnie pobiegać w górach. Oglądając zdjęcia aż trudno uwierzyć, że w ciągu tygodnia warunki atmosferyczne uległy tak gwałtownej zmianie.  W zawodach udział brało ok. 100 zawodników -rywalizowali na 6 dystansach najdłuższy miał 10km a najkrótszy 400m. Uroczystego startu do biegu na 10 km dokonał Olimpijczyk z Soczi Jan Antolec -reprezentant Polski w narciarstwie biegowym. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie z Małopolskiego Związku Narciarskiego pod przewodnictwem p. Adama Dudka, opiekę medyczną zapewnili ratownicy GOPR i ratownik medyczny Marcin Niewiarowski, posiłki dla uczestników przygotowała pani Bogusia Chudoba. W czasie trwania rywalizacji każdy z uczestników mógł skorzystać z porad dietetyka – Joanny Antolec a po biegu raczyć się pysznym bigosem lub ryżem z jabłkami. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Kolegium Sędziów PPPN Nowy Targ z Prezesem Januszem Kalatą na czele, który dzielnie walczył na dystansie 10km o jak najlepszą lokatę. Liczną grupę stanowili zawodnicy zaprzyjaźnionego klubu z Závažnej Poruby ze Słowacji z opiekunem Pawłem Barani. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii dyplomy i nagrody rzeczowe. Uroczystego wręczenia nagród dokonali Olimpijczyk Jan Antolec, Radny Powiatu Nowotarskiego Stanisław Żółtek, Radny Gminy Łukasz Gromada, Radny Gminy Witold Koperniak, Koordynator sportowy PCK w Nowym Targu Adam Dudek. Radny Stanisław Żółtek podziękował za dobrą organizację oraz miłą atmosferę na zawodach i zadeklarował chęć dalszego wspierania działań organizatorów,  głos zabrał również  Janusz Kalata Prezes Kolegium Sędziów PPPN w Nowym Targu dziękował za zaproszenie i bardzo pozytywnie ocenił dotychczasową współpracę z Panią Sołtys, obiecał liczny udział kolegów sędziów w kolejnych zmaganiach sportowych organizowanych w przyszłości w Obidowej. Za miłe przyjęcie w imieniu gości ze Słowacji dziękował również Paweł Barani. Sponsorami zawodów byli: Gmina Nowy Targ, Sołtys wsi Obidowa, KS. Obidowiec-Obidowa, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Radny Powiatu Nowotarskiego Stanisław Żółtek. Organizacyjnie nad wszystkim czuwali pani Sołtys Zofia Faron i Dawid Szeliga.

26 listopada zapraszamy na III edycję zawodów Obidowa na Sportowo.

wyniki