Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Sławomir Mrożek na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej

Niezwykłym kulturalnym wydarzeniem w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej , którego organizatorem była Gmina Nowy Targ , a które miało miejsce 15 stycznia 2016r była sztuka teatralna Sławomira Mrożka pt. Emigranci.
[ „Emigranci” to obok „Tanga” najwybitniejszy dramat Sławomira Mrożka. Ukazuje zmaganie ze sobą i z życiem emigranta politycznego i emigranta zarobkowego – inteligenta i „chama”. Jeden szuka na Zachodzie wolności duchowej, drugi materialnej. Ich konflikt to również starcie idei, systemów wartości. Obaj są sfrustrowani, wyalienowani, zdani na siebie. Jednego i drugiego dotyka poczucie klęski. Intelektualista wegetuje w nędznych warunkach, jego towarzysz zawsze będzie marzył o powrocie do kraju i dobrobycie. (źródło:www.impart.art.pl) ]
Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowali się aktorzy Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie Piotr Cyrwus pochodzący z Waksmundu ( reżyser spektaklu) i Szymon Kuśmider.
Niewątpliwa klasyka polskiej dramaturgii do jakiej zaliczani są „ Emigranci „ przy jednoczesnej świetnej grze aktorów skupiła uwagę widzów zgromadzonych na widowni.
Aktorzy spędzili w Łopusznej cały piątek, ponieważ w GOK-u zagrali dwa spektakle. Pierwszy obejrzeli uczniowie Szkół Gimnazjalnych z Łopusznej, Ostrowska i Waksmundu, natomiast drugi w godzinach wieczornych mieszkańcy gminy Nowy Targ wypełniając salę widowiskową po brzegi.
Owacją na stojąco publiczność dziękowała artystom za ich wspaniałą grę i wielki kunszt aktorski.
Podziękowania i słowa uznania złożył aktorom osobiście wójt gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch , do których przyłączyła się dyrektor GOK-u Pani Józefa Kuchta.

IMG_5823 IMG_5824 IMG_5825 IMG_5826 IMG_5827 IMG_5828 IMG_5829