Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

ROWEROWY SZTURM NA TURBACZ: GORCE CHAMPION MTB W GMINIE NOWY TARG

ROWEROWY SZTURM NA TURBACZ: GORCE CHAMPION MTB W GMINIE NOWY TARG

W naszej gminie już wkrótce zawitają kolarze MTB z Polski i zagranicy. Amatorzy i zawodowcy. Łączyć ich będzie wspólny cel: w jak najlepszym stylu zdobyć Turbacz, króla Gorców. 1 i 2 lipca wybitny kolarz Cezary Zamana zorganizuje u nas maraton Gorce Champion MTB.

Obecność Cezarego Zamany w naszej gminie staje się już powoli sportową tradycją. Ten jeden z najlepszych polskich zawodowców, m.in. mistrz Polski i zwycięzca Tour de Pologne, już trzeci rok z rzędu organizuje tutaj swoje zawody. „Gmina Nowy Targ i dzikie Gorce to rowerowy raj, a wspinaczka na Turbacz za każdym razem budzi wielkie emocje” – wyjaśnia swoją obecność Cezary Zamana. „Zawsze spotykam się tu z życzliwością Urzędu Gminy oraz zaangażowaniem lokalnych górali-rowerzystów” – dodaje.

To wspólnie z nimi wytyczona została imponująca i pełna wyzwań 68-kilometrowa trasa, prowadząca na Turbacz ze zjazdem do Obidowej i ponowną, 14-kilometrową wspinaczką na szczyt, by wreszcie zjechać do Łopusznej. Na śmiałków czekać będą niebotyczne 2000 metrów przewyższeń. Swoich sił będzie można spróbować także na nieco łatwiejszym wariancie, liczącym 47 kilometrów.

Atmosferę sportowego święta będą mogli poczuć także ci, którzy rowerem jeżdżą rekreacyjnie. To dla nich Cezary Zamana wraz z Urzędem Gminy przygotował spokojną 25-kilometrową pętlę z Łopusznej w kierunku jeziora Czorsztyn oraz powrotem ścieżką nad bystrym Dunajcem. Najmłodsi z nowotarżan pościgają się w Łopusznej. Na nich i na ich opiekunów czekać będzie trasa licząca 5 kilometrów.

Wielki szturm na Turbacz rozpocznie się 2 lipca w Łopusznej. Dzień wcześniej w Waksmundzie odbędzie się jazda na czas: kto najszybciej pokona 12 kilometrów wspinaczki na Turbacz?

Tegoroczna impreza ma prestiżowy charakter – posiada rangę Otwartych Mistrzostw Małopolski i została wpisana do oficjalnego kalendarza Małopolskiego Związku Kolarskiego. Dlatego w naszej Gminie można spodziewać się elity kolarzy MTB. Zarówno z Polski, jak i zza granicy.

Organizowany u nas maraton rowerowy Gorce Champion MTB to wyborna okazja do promocji gminy. Zawodnicy, którzy przyjadą do nas z rodzinami i znajomymi, zakosztują piękna Gorców i z pewnością zechcą do nas wrócić. Część tras wytyczonych przez Cezarego Zamanę poprowadzi trasami, które zimą wykorzystywane są do narciarstwa biegowego. To będzie stanowiło dodatkowy pretekst do powrotu do Gminy Nowy Targ.

Zapisy już trwają. Zgłosić się można na stronie www.gorce.zamanagroup.pl, a także w pierwszy dzień maratonu w Biurze Zawodów w Waksmundzie przy Zespole Szkoły Podstawowej (ul. Na Równi 28).

C.Zamana.pl Cezary Zamana, ul. Dolna 14/5, 05-092 Łomianki, NIP 848-145-94-07

Kontakt: biuro@mazoviamtb.pl, tel. +48 533 005 212

www.mazoviamtb.pl