Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Narciarstwo Biegowe

 Dyscyplina sportu niezwykle przyjazna i pożyteczna dla każdego. Charakteryzuje się aktywizacją prawie wszystkich mięśni całego organizmu, rozwojem układu oddechowego i układu krążenia i specyficznymi warunkami (zimowymi) bardzo korzystnie wpływającymi na zdrowie i samopoczucie. Dyscyplina ta kształtuje charakter, rozwija motorykę i jest idealną alternatywą do uprawiania wszystkich innych sportów.

Od 10 stycznia czynny jest szlak narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz, zrealizowany w ramach projektu „Śladami Olimpijczyków” za pośrednictwem Euroregionu Tatry.

Teren został przygotowany zakupionym przez gminę ratrakiem, zostały założone dwa tory, tak więc trasa jest do dyspozycji narciarzy. Warunki śniegowe na trasie są nadal bardzo dobre, dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi sprzyjającemu długiemu zaleganiu pokrywy śnieżnej w Obidowej. Można to zobaczyć na załączonych zdjęciach.

IMG_2052IMG_2071

Z 11 km szlaku biegnącego od leśniczówki w Obidowej aż schroniska na Turbaczu skorzystać mogą zarówno osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z biegówkami, w tym dzieci, jak też bardziej zaawansowani biegacze.

Jest to możliwe ze względu na fakt, iż ponad 4 km etap szlaku jest bardzo łagodny, natomiast 2 etap (znajdujący się powyżej zadaszonej wiaty przystankowej) polecany jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Wypożyczalnia nart biegowych: Obidowa 38 b (w budynku sklepu spożywczego).

Nauka jazdy:  informacja pod numerem telefonu 692 434 805

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa biegowego do Obidowej!