Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Otwarcie sezonu narciarstwa biegowego w Obidowej

11

W niedzielę 18 grudnia w Obidowej otwarto oficjalnie kolejny sezon narciarstwa biegowego na terenie Gminy Nowy Targ. W otwarciu szlaków uczestniczyli znakomici goście i sympatycy narciarstwa biegowego, w tym Mistrz Świata i Olimpijczyk Józef Łuszczek.

O znakomitych warunkach dla uprawiania narciarstwa biegowego oraz planach Gminy w  zakresie rozwoju narciarstwa biegowego mówił obecny na otwarciu Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch.  W wydarzeniu uczestniczyli również: Pani Jadwiga Guzik znakomita biegaczka narciarska oraz Dyrektor Biegu Podhalańskiego, wiceburmistrz Miasta Nowy Targ Waldemar Wojtaszek, przedstawiciele Nadleśnictwa Nowy Targ, Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Walory trasy zachwalali również Zofia Faron Sołtys Obidowej oraz Dawid Szeliga.

Po części oficjalnej uczestnicy wyruszyli wspólnie na Turbacz a najmłodsi mieli możliwość odbycia treningu pod okiem wykfalifikowanych instruktorów. W tym dniu licznie zgromadzeni sympatycy biegówek korzystali również z możliwości bezpłatnego wypożyczenia nart biegowych.

Informacja o szlakach:

szlaki narciarstwa biegowego w Obidowej  prawdopodobnie najpiękniejsze, najdłuższe i najbardziej zróżnicowane  trasy narciarstwa biegowego  w Małopolsce, a myślę że pod względem widokowym i w Polsce. Szlaki, w tym słynny już w całej Polsce szlak „Śladami Olimpijczyków” z Obidowej na Turbacz są czynne już od 3 grudnia.  Warunki są fantastyczne, a trasy są na bieżąco utrzymywane przez należący do Gminy Nowy Targ ratrak.  Zapraszamy wszystkich fanów nart biegowych na  najpiękniejszą widokowo trasę na Podhalu i chyba w Polsce.  Jeśli chcecie poćwiczyć kondycję i zdobyć najwyższy szczyt Gorców (Turbacz), a wszystko w przepięknych okolicznościach przyrody, to najlepsze ku temu miejsce. Dodatkowo można skorzystać z wspaniale zaopatrzonej bazy schroniska na Turbaczu, a w Obidowej z wypożyczalni nart biegowych lub pomocy instruktora.

Dane techniczne szlaków:

Tras główna: Śladami Olimpijczyków

Długość: 11 km w jedną stronę (całość 22 km)

Przewyższenie: 570 m

Styl: klasyk, łyżwa

Wariant II Doliną Obidowca:

Długość: 9 km w jedną stronę (całość 18 km)

Przewyższenie: 570 m

Styl: klasyk, łyżwa

Wariant I Stokówka:

Długość:  4 km w jedną stronę (całość 8 km)

Przewyższenie: 270 m

Styl: klasyk, łyżwa

Sposób przygotowania:              

Ratrakowana  w każdy piątek, sobotę i niedzielę, a w razie potrzeby także w tygodniu

Wypożyczalnia nart biegowych w Obidowej

2 parkingi przy wejściu na trasę na końcu wsi Obidowa, drugi mniejszy przy przy leśniczówce,

Dojazd: z Nowego Targu autobusem nr 3 (przystanek końcowy: Obidowa Pętla) – rozkład jazdy; samochodem należy skręcić na zakopiance na skrzyżowaniu w Klikuszowej (jadąc z Krakowa w lewo, zaś z Zakopanego w prawo).