Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Muzyka Zaklęta w Drewnie – koncert w Dębnie

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert 10. edycji „Muzyki Zaklętej w Drewnie” – Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, który odbędzie się 17 lipca o godz. 18:00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim (UNESCO) wystąpi Joanna Radziszewska (sopran) oraz Anna Wiktoria Swoboda (lutnia, teorba) w programie „Miłość niebiańska i miłość ziemska – renesansowe i barokowe arcydzieła”.

Joanna Radziszewska w 2014 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego dr hab. Moniki Swarowskiej-Walawskiej. Artystka jest laureatką Trzeciego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Dawnej „Canticum Gaudium” 2016 w Poznaniu. Koncertuje w Polsce i poza jej granicami z wieloma zespołami muzyki dawnej, takimi jak m.in.: Capella Cracoviensis, {oh!} Orkiestra Historyczna, Cappella Viridimontana, Harmonia Sacra, OCTAVA Ensemble, wykonując głównie dzieła z okresu baroku, ale także renesansu i klasycyzmu. Joanna Radziszewska uczestniczyła w licznych kursach wokalnych prowadzonych przez wybitnych pedagogów, miała okazję występować pod batutą Ottavia Dantone i Accademia Bizantina, Diego Fasolisa wraz z I Barocchisti, Vincenta Dumestra z Le Poème Harmonique, a także Joshuy Rifkina.

Anna Wiktoria Swoboda – ukończyła z wyróżnieniem klasę lutni w Akademii Muzycznej
w Krakowie pod kierunkiem Jerzego Żaka oraz w Hochschule für Musik Trossingen (Niemcy) pod kierunkiem Rolfa Lislevanda. Szczególnym zamiłowaniem darzy muzykę solową XVII i XVIII wieku na lutnię barokową oraz muzykę kameralną z użyciem teorby i gitary barokowej. Artystka swoją grę doskonaliła, uczestnicząc wielokrotnie w kursach mistrzowskich. Współpracowała z solistami i zespołami zarówno w kraju, jak i za granicą, a także z teatrami operowymi w Stuttgarcie (Wilhelma Theater), Pforzheim i Krakowie. Artystka prowadzi klasy Lutni i Dawnych Instrumentów Szarpanych w Szkole Muzycznej II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” jest bezpłatny!

Szczegóły TUTAJ

Plakat-do-internetu     Radziszewska-Swoboda