Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Ludźmierz – Kumoterki 2019 r.

W dniu 3 lutego 2019 r. na placu obok jezior w Ludźmierzu odbyła się Parada Gazdowska w której wzięło udział 79 koni. W Paradzie Gazdowskiej zwyciężył Edward Staszel z Dzianisza, w Paradzie Kumoterek najlepszy okazał się Maciej Kalisz.

Natomiast wyścigi odznaczały się wysokim poziomem sportowym gdzie:

  • w wyścigu kumoterek najlepszy okazał się Stanisław Rzadkosz-Pulka z kumoską Jessicą Michalczewską, koń Cezar z czasem 21,62. Na drugim miejscu uplasował się Stanisław Gał z kumoską Joanną Gał, koń Kaśton z czasem 24,48. Na trzecim miejscu znalazł się Marek Gąsienica Górka z kumoską Dorotą Klimowską, koń Fomaks z czasem 25,37,
  • w Ski-skiringu zwyciężyli Łukasz Bobak i Stanisław Gał na koniu Spring z czasem 18,49, drugie miejsce zajęli Jessica Michalczewska i Stanisław Rzadkosz-Pulka na koniu Cezar z czasem 20,18, na trzecim miejscu znaleźli się Dorota Klimowska i Marek Gąsienica Górka na koniu Fomaks z czasem 21,70,
  • w Skiringu wygrał Łukasz Bobak na koniu Spring z czasem 17,84, drugie miejsce zajął Stanisław Rzadkosz-Pulka na koniu Cezar z czasem 19,42, na trzecim miejscu znalazł się Stanisław Rzadkosz-Pulka na koniu Habra z czasem 20,67.

Organizatorem imprezy był Związek Podhalan oddział Ludźmierz, a partnerem i sponsorem nagród była Gmina Nowy Targ.