Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

IV Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki

Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek , Rada Sołecka wsi Rogoźnik , właściciel Stadniny Koni *Dworna* Jan Bobek oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik serdecznie zapraszają 12 i 19 sierpnia do Rogoźnika na „IV ROGOŹNICKIE DNI SPORTU I ROZRYWKI ”.
Na te dwa niedzielne dni przygotowaliśmy bardzo bogaty program sportowo – artystyczny i wiele ciekawych atrakcji.

W niedziele 12 sierpnia o godz.12 na terenie Stadniny Koni „Dworna” w Rogoźniku rozpoczną się XII już z kolei Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. Dzień ten będzie na pewno świętem wszystkich miłośników i sympatyków koni.
Na początek odbędzie się konkurs ujeżdżania kl. LL o puchar Stadniny Koni „Dworna”.
Następnie odbędą się trzy konkursy w skokach przez przeszkody :
– wysokość 50 cm. o puchar Sołtysa wsi Rogoźnik , wysokość 80 cm. o puchar rodziny Tischnerów
i ok. godz. 16.30 odbędzie się konkurs główny w skokach przez przeszkody – wysokość 100 cm. o puchar Wójta Gminy Nowy Targ.
Około godz. 18.00 posłuchamy rodzinnej muzyki Gąsieniców – Giewont z Kościeliska , a od 19.30 będzie się można zabawić w rytm tej wspaniałej muzyki.
Całą imprezę planujemy zakończyć ok. godz.22.00.

Natomiast w niedzielę 19 sierpnia o godz.10.30 serdecznie zapraszamy Rogoźnicanów , Starobystrzanów oraz wszystkich miłych gości do Kościoła Parafialnego w Rogoźniku na Dożynkową Mszę Świętą podczas której podziękujemy Panu Bogu za zebrane w tym roku plony. Wyrazem tego podziękowania będą złożone na ołtarzu wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców Rogoźnika i Starego Bystrego . Delegacje z wieńcami przyjadą do kościoła z góralską muzyką w przystrojonych dorożkach konnych.
Dożynki to święto radości i dumy z efektów naszej pracy i podejmowanych stale wysiłków które mają zapewnić dla nas codzienny chleb na stole. Czasy się zmieniają , coraz mniej wśród nas rolników , ale wszyscy trudzimy się by w inny sposób zapewnić dostatek w naszych domach.
Góralską oprawę muzyczną Mszy Świętej dożynkowej przygotuje w tym roku kapela „Jawor „ z Rogoźnika.
Po Mszy Świętej wszyscy udamy się na pobliski stadion sportowy gdzie odbędzie się dalsza część programu a mianowicie:
O godz. 12.00 sołtys powita wszystkich przybyłych gości.
O godz. 12.45 rozpocznie się ligowy mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami „Skałka” Rogoźnik / Stare Bystre i „Podgórki ” Krauszów.
O godz.14.30 Wystąpi kapela góralska „ HAJDUK” ze Szczyrku.
O godz. 16.00 Wystąpi zespół „GIGANCI „ z Zakopanego.
O godz. 17.30 w rytmach indiańskiej muzyki wystąpi zespół „ AHAJU FUSION BOLIWIA „ z Boliwi.
O godz. 19.00 bawił nas będzie zespół „FIŚ BAND”.
Przygotowaliśmy również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Podczas całej imprezy nie zabraknie grilla, tradycyjnego góralskiego jedzenia , do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet.
Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci w tym, dmuchane zamki , trampoliny oraz stoiska z zabawkami i wiele innych atrakcji.

W tym roku na naszej imprezie po raz pierwszy w historii spotkają się przedstawiciele trzech miejscowości o nazwie Rogoźnik a mianowicie : Rogoźnik gmina Nowy Targ , Rogoźnik gmina Bobrowniki i Rohožník koło Bratysławy na Słowacji.

Przez cały czas trwania imprezy trwać będzie loteria z której dochód w całości zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik .
Nagrodą główną w loterii fantowej 12 sierpnia będzie tradycyjnie jak co roku prawdziwy koń ufundowany przez właściciela stadniny Koni „Dworna” Jasia Bobka , natomiast 19 sierpnia główną nagrodą będzie tucznik czyli inaczej świnia oraz koza ufundowana przez firmę Biela.
Przejażdżka po naszej pięknej miejscowości wygranym pięknym koniem albo jeszcze piękniejszą świniom czy kozom to naprawdę nie lada atrakcja naszych rogoźnickich uroczystości.
Podczas Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki będzie można również podziwiać wystawę malarstwa na szkle Pani Marii Dudek z Gronia oraz Pana Stanisława Bąka z Hałuszowej.
Niedziele 19 sierpnia zakończymy oczywiście huczną zabawą dla wszystkich przy muzyce zespołu „FIŚ BAND „ i DJ Stachu. Zabawa rozpocznie się o godz.20.00.
Patronat honorowy IV Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki objęli : Pan Wojciech Kozak – wicemarszałek województwa małopolskiego , Pan Krzysztof Faber – Starosta nowotarski oraz Pan Jan Smarduch –Wójt Gminy Nowy Targ.


Bardzo serdecznie zapraszają wszystkich do Rogoźnika jak co roku:

Sołtys Wsi Rogoźnik , Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rogoźnik – Kazimierz Zubek
Właściciel Stadniny Koni „Dworna” – Jan Bobek