Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Gmina Nowy Targ z certyfikatem „Gmina Przyjazna Rowerzystom”

Podczas tegorocznych targów Bike Expo w Kielcach zostały wręczone certyfikaty „Gmina Przyjazna Rowerzystom”. W imieniu Gminy Nowy Targ certyfikat odebrał Zastępca Wójta Marcin Kolasa.

Była to już VII edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez PTTK, który ma za zadanie wyróżnić gminy szczególnie wspierające rozwój turystyki rowerowej na swoim terenie poprzez wyznaczanie i budowę szlaków rowerowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, oraz organizowanie imprez rowerowych. Obok Gminy Nowy Targ certyfikaty otrzymały również Gmina Szaflary i Gmina Czarny Dunajec. Kielce Bike-Expo to jedne z największych targów odbywających się w Europie, gdzie ponad 250 wystawców prezentowało swoje rowery oraz akcesoria z nimi związane. Zatem była to świetna okazja do promocji szlaków i ścieżek rowerowych w Gminie Nowy Targ, które miała możliwość prezentowania na stoisku PTTK podczas trwania targów od 13.09 do 15.09.2018 r. w Kielcach.