Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

XIII Festyn Krempaski

18

Na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Łęgu w niedzielę odbył się XIII festyn Krempaski. Pogoda nie przeszkodziła w z zabawie, pomimo czarnych chmur nikt nie stracił dobrego humoru. O godz. 14.00 uroczystego otwarcia festynu dokonał sołtys Józef Pietraszek, przy dźwiękach hejnału miejscowej strażackiej orkiestry dętej, która w przyszłym roku będzie obchodzić „90 – urodziny”. O oprawę muzyczną imprezy zadbał miejscowy zespół folklorystyczny Zielony Jawor, działający przy Wiejskim Domu Kultury prowadzonym przez Panią Marię Wnęk. Trzy grupy wiekowe w popisowy sposób wykonały tańce spiskie, słowackie, węgierskie  i bałkańskie. Odmienne style tańca zaprezentowała grupa tańca nowoczesnego z Tylmanowej, którą prowadzi  instruktorka tańca fitness Karolina Gabryś z Krempach. Wystąpiły także  kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich, coroczne uczestniczki Konkursu Potraw Regionalnych w Łopusznej, zaprezentowały krótki program artystyczny oraz skecz, ale publiczność zachwyciły również swoimi potrawami takimi jak grulowniki, moskole, chlyb  swojski ze smolcym, pampuski i baby. Nie zabrakło aktywności fizycznej dla małych i dużych-  na festynie zorganizowano liczne konkurencje sprawnościowe dla dzieci – jazda na rowerze, unihokej, strzelanie do baloników. Kobiety mogły się sprawdzić w przewożeniu panów na taczkach, dojeniu sztucznej krowy oraz wkręcaniu wiertarką śrubek do drzewa. Panowie cięli drzewa a nawet przeciągali samochód strażacki. Nagrody dla zwycięzców poszczególnych konkurencji wręczył Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch.

Więcej na stronie organizatora www.krempachy.espisz.pl