Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Wyścig kolarski Nowy Targ Road Challenge

W ostatni weekend od piątku do niedzieli po podhalańskich i spiskich szosach przemknęli kolarze startujący w Nowy Targ Road Challenge, najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego dla amatorów w Polsce. Na starcie zameldowali się wszyscy najlepsi kolarze, co gwarantowało wysoki poziom sportowy, tym bardziej, że w tym roku była najwyższa frekwencja, 29 kobiet i 194 mężczyzn z całej Polski. Co dziennie wyścig odwiedzał inne miejscowości, Ochotnicę Dolną, Dursztyn i Nowy Targ. Biuro zawodów zlokalizowane było na nowotarskim Rynku w Ratuszu. Poza mocną obsadą wyścig stał na najwyższym poziomie organizacyjnym, który zapewniała Tatra Cycling Events Cezarego Szafrańca oraz współpraca z lokalnymi samorządami oraz Policją I etap w piątek, to jazda indywidualna na czas w Ochotnicy Dolnej o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna, niby tylko 10km, ale cały czas pod górę do Ochotnicy Górnej na szczyt drogi prowadzącej przez P.Potok, z finałowym 1,5km podjazdem, który od piątku jest już podjazdem KULTOWYM:-). Nachylenie na ostatnich 500metrach cały czas oscylowało w okolicach 20%, a maks.29%, to wystarczyło, aby wielu kolarzy dumnie maszerowało koło swoich carbonowych rumaków! Start odbył się ze sceny Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, po specjalnie przygotowanym podeście zawodnicy zjeżdżali na dół, a wykonała go firma Stan Dach Stanisława Niewiadomego, co było swojego rodzaju symbolicznym rozpoczęciem dopingowania jego córki Kasi Niewiadomej, która już w najbliższą niedzielę rozpocznie rywalizację w Tokio o medal olimpijski. Z tej okazji w tym samym miejscu będzie 25.07 zorganizowana wielka strefa kibica, a zaczynamy już w sobotę od prezentacji projektu szlaku rowerowego ,,Kasia Niewiadoma- Ochotnica Challenge” Liderami po pierwszym dniu byli ubiegłoroczni zwycięzcy, Kamila Wójcikiewicz z Agrochest Team wśród Pań i Adam Wójcik z 7R Rowmix Team p/b 72D wśród Panów. II etap o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ to tzw. Pętla Spiska, bo runda przebiegała w całości po malowniczych terenach polskiego Spiszu ze startem i metą w położonym na szczycie Dursztynem, gdzie zawodnicy jak zawsze mogli liczyć na wspaniały doping mieszkańców, a dodatkowo na mecie mogli skosztować wspaniałych ciast przygotowanych przez dursztyńskie Gospodynie, Dziękujemy! Wracając do rywalizacji to była na najwyższym poziomie, a dodatkowo pełna dramaturgii w wyścigu Kobiet, gdzie czołowe zawodniczki uczestniczyły w kraksie Alina i Sonia, a Angelika T. zaraz po starcie łapie defekt i z ostatniej pozycji kończy na 5 miejscu po samotnej pogoni! Wśród Panów już na pierwszej rundzie zawiązała się ucieczka, która była już prawie doścignięta, ale chwila rozprężenia i zawodnicy 7R Rowmix Team p/b 72D poprawili i we dwóch samotni wjechali na szczyt w Dursztynie i w triumfie obaj przekroczyli linię mety z uniesionymi rękami, wspaniały widok jak na największych Tourach! Brawo! Po tym etapie nastąpiła zmiana lidera wśród Panów, żółtą koszulkę Lidera zdobył Jakub Jąkała z 7R Rowmix Team p/b 72D, a na pozycji liderki umocniła się Kamila Wójcikiewicz. III etap o Puchar Burmistrza Miasta, odbył się w Stolicy Podhala w mieście Nowym Targu, zawodnicy wyruszyli honorowo z miasteczka zawodów zlokalizowanego na stadionie ,,Koło” przy Miejskiej Hali Lodowej, następnie zawodnicy po drogach rowerowych przejechali przez Pyzówkę, Krauszów i Ludźmierz, aby wjechać na rundę po terenach gościnnych jak zawsze Gminy Szaflary i Czarny Dunajec. Po 3 rundach przyszedł czas na ostatnią ,,prostą”, czyli metą zlokalizowaną w lasach ,,Boru Kombinackiego” w Nowym Targu. Tutaj po niesamowitej walce na trasie samotnie linię mety przekroczyli zwycięzcy etapowi Alina Mylka z CU WindowMaster by Wyss Training wśród Pań i Michał Przekop z ASE Trek Gdynia.   Uroczysta dekoracja odbyła się na dużej scenie przygotowanej przez Zakład Zieleni w Nowym Targu, a nagrody i puchary wręczał Burmistrz Miasta Nowy Targ. Zwycięzcami rywalizacji po 3 dniach zostali: Kamila Wójcikiewicz z Agrochest Team wśród Pań, która powtórzyła ubiegłoroczny sukces i Jakub Jąkała z 7R Rowmix Team p/b 72D wśród Panów. Podczas wyścigu była prowadzona też klasyfikacja na najlepszego,,Górala” i tutaj bezkonkurencyjna była zwyciężczyni wyścigu Kamila W, a wśród Panów z tą samą ilością 18 punktów było dwóch zawodników Marcinkowski Patryk i Mateusz Mucha, ale zwycięzcą został ten pierwszy, który zajął wyższe miejsce na ostatnim etapie. To świadczy tylko o niesamowitym poziomie sportowym zawodów! Organizatorzy sądząc po opiniach uczestników też stanęli na wysokości zadania. Serdecznie dziękujemy naszym Partnerom Głównym i jednocześnie współorganizatorom Miastu Nowy Targ,Gminie Nowy Targ, Gminie Ochotnica Dolna oraz Województwu Małopolskiemu bez których nie dali byśmy sami zorganizować wyścigu na tak wysokim poziomie. Ogromny wkład w sukces Nowy Targ Road Challenge mieli wszyscy pozostali nasi Partnerzy: Volvo Wadowscy-najbezpieczniejsze samochody do zabezpieczenia zawodników, DT 4 You/DT Swiss- nagrody i najlepsze koła zapasowe, Dmtex- najlepsze koszulki liderów, Cisowianka- odpowiednie nawodnienie przed, w trakcie i po zawodach, Kotelnica Białczańska, Termy Bania- wsparcie i nagrody, BMC Switzerland- wsparcie i pomoc serwisową, nowotarskie hotele Gorce i Ibis za bazę noclegową, MCSiR w Nowym Targu wsparcie i udostępnienie obiektów, ActiveJet- wsparcie, Symptom Nowy Targ- najlepsze projekty graficzne i błyskawiczne wykonanie wszelkiej poligrafii, Nowotarskiej Telewizji Kablowej- przygotowanie relacji video, S-time- profesjonalny pomiar czasu, Gmina Szaflary, Czarny Dunajec i Łapsze Niżne oraz Policji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie i Powiatowej w Nowym Targu za zabezpieczenie na trasie.    Podczas III etapu imprezą towarzyszącą był Festyn Sportowy, dla dzieci, który odbywał się w miasteczku zawodów głównego wyścigu. Dzieci mogły rywalizować w zawodach na rowerkach biegowych i normalnych po asfaltowej bieżni stadionu,,Koło”, a rodzice sprawdzić się w wyścigach hulajnog. Zawody były bezpłatne, każde dziecko otrzymało upominek, dyplom a najlepsi nagrody ufundowane przez Meridę, której oficjalnym dystrybutorem w Nowym Targu jest firma Sawera, która to zapewniała też serwis rowerowy dla dzieci, gdzie pod ich namiotem można było uzyskać profesjonalną pomoc serwisową. Po zawodach były liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Swim Active Wojciech Niemczyk i Krzysztof Mrugała, Miasto Nowy Targ, Winter Classic, Nowotarski Klub Kolarski, którzy byli też współorganizatorami i Partnerami Festynu rowerowego dla dzieci. W zawodach dla dzieci wystartowało ponad 120 dzieci i kilkanaścioro rodziców na hulajnogach. W trakcie całego dnia wspólnie z Winter Classic zbieraliśmy i licytowaliśmy w szczytnym celu dla ,,Pogorzelców z Nowej Białej”, dzięki temu pomożemy im troszkę w odbudowie spalonych domów. Warto wspomnieć, że co roku podczas II etapu przejeżdżamy przez Nową Białą i zawsze możemy liczyć na doping mieszkańców i tak też było w tym roku! Tak więc VI edycja Nowy Targ Road Challenge przeszła do historii, ale zawodnicy jeszcze długo będą ją wspominać i podobno już czekają na VII! Pełne wyniki dostępne na stronie organizatora www.tatracyclingevents.com w zakładce ,,Dla Zawodnika”.