Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Szlak narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz gotowy! Zapraszamy!

IMG_2052
Od 10 stycznia czynny szlak narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz zrealizowany w ramach projektu . „Śladami Olimpijczyków” przez Gminę Nowy Targ za pośrednictwem Euroregionu Tatry.
Teren został przygotowany zakupionym przez Gminę ratrakiem, zostały założone dwa tory, tak więc trasa jest do dyspozycji narciarzy. Warunki śniegowe na trasie są dobre, dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi sprzyjającemu długiemu zaleganiu pokrywy śnieżnej w Obidowej. Można to zobaczyć na załączonych zdjęciach.
Z 9 km szlaku biegnącego od leśniczówki w Obidowej aż schroniska na Turbaczu skorzystać mogą zarówno osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z biegówkami ,w tym dzieci, ale też bardziej zawansowani biegacze.
Jest to możliwe ze względu na fakt, iż pierwszy etap etap szlaku (4km) jest bardzo łagodny, natomiast 2 etap (znajdujący się powyżej zadaszonej wiaty przystankowej) polecany jest dla bardziej zawansowanych użytkowników.
Zapraszamy do Obidowej wszystkich tych, którzy pragną pobiegać rekreacyjne na nartach w niepowtarzalnej scenerii Gorców.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa biegowego do Obidowej!
Mapę szlaku oraz drogę dojazdową można zobaczyć na stronie http://www.obidowa.pl
Na terenie Obidowej znajduje się również wypożyczalnia sprzętu biegowego. Zdjęcia z 10 i 15 stycznia 2015r.

Tekst i foto: KS „Obidowiec” Obidowa, Gmina Nowy Targ