Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

SK bank Mazovia MTB Marathon w Łopusznej

Po raz pierwszy w historii zawody SK bank Mazovia MTB Marathon zostaną rozegrane na górskich szlakach powiatu nowotarskiego. Miasteczko rowerowe, start i meta będą zlokalizowane przy Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Łopusznej (gmina Nowy Targ), ul. Szkolna 1. Należy spodziewać się dużych przewyższeń jak przystało na górskie warunki. Zawodnicy wjadą na Turbacz i osiągną najwyższy punkt (1280 m n.p.m.) wśród wszystkich maratonów organizowanych w tym roku w Polsce. Przygotowana trasa jest wyjątkowo malownicza. Została poprowadzona w taki sposób, aby uczestnicy mogli podziwiać piękno Podhala oraz nasycić się widokiem Tatr. Trasa wiedzie przez urokliwe doliny i okolice Łopusznej oraz ścieżkami wzdłuż rzeki Dunajec.

Jak zawsze na zawodach Mazovii zawodnicy będą mogli wybrać jeden z czterech zróżnicowanych pod względem trudności dystansów. Hobby (6 km), Fit (24 km), Mega (48 km) i Giga (78 km). Każdy znajdzie dystans odpowiedni dla siebie.

Uczestnicy na trasie mają zapewnione bufety regeneracyjne, a po zawodach na mecie ciepły posiłek. O najmłodszych kolarzy zadba znana wszystkim rybka MiniMini, która będzie dopingować ich podczas specjalnego wyścigu MiniMini+ Mazovia. Znana stacja TV przygotuje ciekawe konkursy z nagrodami oraz specjalne stoisko dla maluchów.

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby będą mogły uczestniczyć także w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Aby wziąć udział w zabawie niezbędny jest numer startowy na cykl SK bank Mazovia MTB Marathon.
Podczas zawodów wszyscy zawodnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnej analizy składu ciała na stoisku firmy Diagnostix.

Rozegrana będzie specjalna klasyfikacja mieszkańców powiatu nowotarskiego w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.
Maraton objął Honorowym Patronatem Wójt Gminy Nowy Targ.

Program zawodów

niedziela (19.07)

8.00 – 11.30 – zapisy w Biurze Zawodów
10.05 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.15 – start dystansu Hobby
11.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
11.30 – start dystansów Fit, Mega, Giga
12.30 – dekoracja dystansu Hobby
13.00 – występ zespołu „ Muzyka Włodka Majerskiego z Krauszowa”
14.00 – dekoracja dystansu Fit
14.15 – pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Jacka Jarząbka z Łopusznej – laureata Mistrzostw Polski
14.20 – dekoracja dystansu Mega
15.00 – dekoracja klasyfikacji najlepszego mieszkańca Powiatu Nowotarskiego
15.30 – dekoracja dystansu Giga