Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Wędkarstwo

Są miejsca szczególne piękne, w których tworzona jest historia. Takim zakątkiem dla polskiego wędkarstwa jest Dunajec, który należy do najbardziej malowniczych polskich rzek. Dla przyjezdnych z głębi kraju już same krajobrazy wynagradzają trudy podróży. Dunajec jest  wspaniałą rzeką do uprawiania wędkarstwa. Duże, piękne ryby, wspaniała rzeka z otaczającą ją dziką przyrodą oraz niezapomniane widoki wszystko to czeka tych, którzy przyjadą powędkować w te piękne okolice. Wody Dunajca obfitują w wiele gatunków ryb, z których niewątpliwie do najsłynniejszych zaliczyć trzeba głowacice, pstrągi potokowe, lipienie, płotki czy szczupaki.

Aby Łowić konieczna jest karta wędkarska. Dokument ten wydawany jest dożywotnio osobom w wieku od 14 lat wzwyż. Osoby młodsze mogą łowić ryby bez karty wędkarskiej ale tylko pod opieką osoby uprawnionej. Dokument ten wydawany jest przez Starostwo Powiatowe właściwe dla miejsca zamieszkania. Prawo do egzaminowania ma Polski Związek Wędkarski, największa organizacja zrzeszająca miłośników tego hobby.

Ogólne zasady wędkowania:

  • obowiązuje wpłata na PZW okręgu nowosądeckiego – roczna albo okresowa
  • połów ryb dozwolony jest jedną wędką w porze dziennej tj. od świtu do zmierzchu (1 godz. przed wschodem oraz 1 godz. po zachodzie słońca)

Wszelkie informacje można uzyskać bezpośrednio w wybranych kołach wędkarskich:

  1. Koło Wędkarskie nr 16 Nowy Targ 34-400 Ku Studzionkom 25, http://www.pzw16.nowytarg.pl/
  2. Koło Wędkarskie nr 17 34-400 Nowy Targ ul. Podhalańska 12 klatka 1, http://www.pzw17.nowytarg.pl/
  3. Koło Wędkarskie nr 28 34-400 Nowy Targ ul. Kolejowa 31.