Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Gospodarstwo Agroturystyczne u Zofi i Jana Zązel

Serdecznie witamy w Dębnie, gdzie bije serce Podhala. Tutaj krzyżują się dwie rzeki: romantyczny Dunajec i rwąca Białka. Obie pochłania Zalew Czorsztyński. Unikalne połączenie wody i gór odsłania tajemnicze piękno tego miejsca.

W tym urokliwym krajobrazie położone jest nasze gospodarstwo agroturystyczne – świetna baza wypadowa w Gorce, Pieniny oraz Tatry. Góralska gościnność oraz klimat prawdziwej wsi to tylko wstęp do odkrycia uroków tego miejsca.

Chcielibyśmy zaoferować Państwu miłe i ładnie urządzone pokoje gościnne. Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu i pobyt u nas będą państwo mile wspominać.:) Zapraszamy!

Nasz dom oddaje do dyspozycji gości:

• pokoje 2, 3 i 4 osobowe
• ogród z miejscem na grill
• parking
• aneks kuchenny
• obiekt czynny cały rok

Dębno to wieś  położna przy drodze Nowy Targ – Szczawnica, w pobliżu Jeziora Czorsztyńskiego. Znajduje się tu jeden z ważniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Kościół pod wezwaniem Michała Archanioła jest pięknym zabytkiem kultury. Został zaliczony do zabytków klasy „0” i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowany został w 1490 roku w stylu gotyckim, z drewna modrzewiowego.

W niewielkiej odległości od wsi, w stronę Białki Tatrzańskiej znajduje się rezerwat „Przełomu Białki”.  ( 500m)

Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji stoki narciarskie w Białce Tatrzańskiej (10km), Niedzicy(12km), Szczawnicy (20km) i Kluszkowcach (5km).

Dodatkowym atutem wpływającym na atrakcyjność tych okolic jest występowanie kwaśnych, nasyconych dwutlenkiem węgla wód mineralnych w uzdrowiskach: Szczawnicy (20km) i Krościenku (15km).

Turystyczną atrakcją na skalę europejską jest spływ tratwami Przełomem Dunajca, gdzie równolegle po słowackiej stronie rzeki biegnie szlak pieszo-rowerowy zwany Drogą Pienińską (Sromowce Wyżne – 12km).

Warto zobaczyć ruiny zamku w Czorsztynie (10km) i gotycko-renesansowy zamek w Niedzicy (10km).

Dane do kontaktu