Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Prawdopodobnie najpiękniejsze w Polsce szlaki narciarstwa biegowego już działają!!!

1

Od soboty 3 grudnia czynne są już  szlaki  narciarstwa biegowego w Obidowej, w tym słynny już w całej Polsce szlak „Śladami Olimpijczyków” z Obidowej na Turbacz. Warunki są fantastyczne, a trasy są na bieżąco utrzymywane przez należący do Gminy Nowy Targ ratrak.  Zapraszamy wszystkich fanów nart biegowych na  najpiękniejszą widokowo trasę na Podhalu i chyba w Polsce.  Jeśli chcecie poćwiczyć kondycję i zdobyć najwyższy szczyt Gorców (Turbacz), a wszystko w przepięknych okolicznościach przyrody, to najlepsze ku temu miejsce. Dodatkowo można skorzystać z wspaniale zaopatrzonej bazy schroniska na Turbaczu, a w Obidowej skorzystać z wypożyczalni nart biegowych lub pomocy instruktora.

Dane techniczne szlaków:

Tras główna: Śladami Olimpijczyków

Długość: 11 km w jedną stronę (całość 22 km)

Przewyższenie: 570 m

Styl: klasyk, łyżwa

Wariant II Doliną Obidowca:

Długość: 9 km w jedną stronę (całość 18 km)

Przewyższenie: 570 m

Styl: klasyk, łyżwa

Wariant I Stokówka:

Długość:  4 km w jedną stronę (całość 8 km)

Przewyższenie: 270 m

Styl: klasyk, łyżwa

Sposób przygotowania:              

Ratrakowana  w każdy piątek, sobotę i niedzielę, a w razie potrzeby także w tygodniu

Wypożyczalnia nart biegowych w Obidowej

2 parkingi przy wejściu na trasę na końcu wsi Obidowa, drugi mniejszy przy przy leśniczówce,

Dojazd: z Nowego Targu autobusem nr 3 (przystanek końcowy: Obidowa Pętla) – rozkład jazdy; samochodem należy skręcić na zakopiance na skrzyżowaniu w Klikuszowej (jadąc z Krakowa w lewo, zaś z Zakopanego w prawo).