Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Odbył się IX Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II

W dniu 26 stycznia 2016 w uroczym zakątku Obidowej tuż przy początku trasy narciarskiej na Turbacz rozegrano IX Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II, który jednocześnie był III rzutem Małopolskiej Szkolnej Ligi Szkolnego Związku Sportowego w Biegach Narciarskich. Pomimo bardzo trudnych warunków śniegowych oraz niesprzyjającej aury w zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników z 50 szkół podstawowych i 30 gimnazjów z terenu województwa małopolskiego.

Wśród gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, drugie było Gimnazjum z Kościeliska a trzecią pozycję wywalczyło Gimnazjum z Kasiny Wielkiej. Natomiast w kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Cichem, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Chochołowie a trzecie Szkoła Podstawowa w Kościelisku.

21

W ceremonii zakończenia zawodów oraz wręczenia medali i nagród ufundowanych przez organizatorów i sponsorów udział wzięli: Krzysztof Faber – Starosta Nowotarski, Władysław Tylka – Wicestarosta Nowotarski, Marcin Kolasa – zastępca Wójta Gminy Nowy Targ, Zofia Faron – Sołtys Obidowej, Tadeusz Watycha – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, Feliks Piwowar – Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.

93

Organizatorami oraz sponsorami zawodów byli: Powiat Nowotarski, Gmina Nowy Targ, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Sołectwo Obidowa, Małopolski Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Nowym Targu i Limanowej oraz firmy – FORZA Sport, Fischer Polska.