Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Obidowa Głuszec Półmaraton 21km – 08.10.2017

głuszec

Obidowa Głuszec Półmaraton 21km – 08.10.2017

08.10.2017 odbędzie się w Obidowej pierwsza edycja biegu górskiego na dystansie 21 km: Głuszec Półmaraton Górski. Trasa, na której będą rywalizować zawodnicy została zaprojektowana w taki sposób, aby odkryć możliwie jak najwięcej walorów przyrodniczych i widokowych. Pokonując pętlę: Obidowa – Stare Wierchy – Rozdziele – Kałużna – Dolina Lepietnicy – Obidowa, wszyscy uczestnicy będą mieli okazję poznać piękno samej Obidowej, jak i terenów w bezpośrednim sąsiedztwie.

Nazwa biegu nie jest przypadkowa. Głuszec, będący bohaterem zawodów, jest też niewątpliwym skarbem terenów wokół Turbacza. To właśnie tu występuje najliczniej w skali całego kraju. Dlatego też tak silna współpraca z Gorczańskim Parkiem Narodowym i Lasami Państwowymi. Pracownicy związaniu z tymi instytucjami pozwolą poznać wszystkim uczestnikom biegu głuszca bliżej. Opowiedzą o zwyczajach, naturze i … biegowych zwyczajach tego ptaka.

Głuszec Półmaraton może być zrealizowany przy ogromnym zaangażowaniu Gminy Nowy Targ, która bardzo duży nacisk kładzie na rozwój turystyki i sportu, jak również wspiera wszelkie działania promujące samą Gminę i Obidową. Przy współpracy z firmami Forza Sport, Tatra Holding, Strefy Tlenu i Happy Monday, organizatorzy: Zofia Faron i Marcin Niewiarowski mogą sprostać wymaganiom uczestników. Swoje partnerstwo w organizacji wydarzenia zapewnili również Powiat Nowotarski, Sojkaewent i wspomniane już powyżej Lasy Państwowe i Gorczański Park Narodowy.

Piotr Biernawski, ambasador Głuszec Półmaratonu, utytułowany biegacz (m.in zwycięzca Biegu Rzeźnika w parze z Piorem Huziorem), zawodnik znający doskonale trasę biegu, zachęca do udziału w Głuszcu zwracając uwagę na kilka elementów: widoki, klimat, szybkość. Na malownicze pejzaże szczególnie musicie zwrócić uwagę w okolicach schroniska na Starych Wierchach skąd doskonale widać Tatry, Babią Górę i pasmo Baskidu Niskiego. Bardzo klimatyczny jest fragment przez Solnisko i Spalone, zdaniem Piotra “magiczny we mgle”. Zbieg stokówką do Doliny Lepietnicy to gratka dla tych, którzy lubią prędkość – to prawie 2 kilometry naprawdę szybkiego biegania. Piotr ma to szczęście, że okolice Obidowej to jego tereny treningowe: biegowe, rowerowe, skiturowe i biegówkowe rzecz jasna. Dla Was udział w zawodach to doskonała okazja do poznania walorów i piękna tych miejsc.

Obidowa jedna z najwyżej położonych wsi w Polsce. Leży w zachodnich Gorcach, w głęboko wciętych dolinach potoku Lepietnica i jego dopływu Obidowca. Obszar wsi wznosi się 720-1310 m n.p.m., a zabudowa sięga do 850 m n.p.m. Dużą powierzchnię zajmują lasy, stanowiące pozostałości Puszczy Karpackiej. Obidowa powstała jako osada pasterska w XVII w. przy starym trakcie z Krakowa na Podhale i Spisz. Malownicze położenie Obidowej i specyficzny mikroklimat, stwarza dogodne warunki do rozwoju turystyki pieszej, narciarskiej i biegowej. Wytyczona ścieżka „Śladami Olimpijczyków” zobowiązuje!

Głuszec Półmaraton to nie tylko zawody, to również wiele atrakcji dla wszystkich: dzieci, osób towarzyszących, kibiców i rzecz jasna zawodników.

Program zawodów:

09:00 – otwarcie biura zawodów

10:45 – odprawa techniczna

11:00 – start: Głuszec Półmaraton

12:30 – szkolenie Nordic Walking i Rajd Nordic Walking

13:15 – występ zespołu Mali Obidowianie

14:00 – pokaz drużyn straży pożarnej OSP Obidowa

14:30 – konkursy i zabawy dla dzieci

15:30 – oficjalne zakończenie zawodów, dekoracja zwycięzców, losowanie nagród dla uczestników biegu

16:00 – występ duetu kabaretowego Gaździny z Ostrowska

16:30 – prelekcja Gorczańskiego Parku Narodowego

17:00 – kabaret Truteń

18:00 – zabawa do godziny 24:00 – DJ

Przez cały dzień będą dostępne atrakcje dla dzieci – plac rozrywek, zjeżdżalnie i wiele, wiele innych…

Oficjalna strona zawodów / regulamin / zapisy: www.gluszecpolmaraton.pl

Face Book: www.facebook.com/GluszecPolmaraton

22046707_1337139226415740_3928721444774227932_n