Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Najsmaczniejszy Konkurs w Gminie

Pomimo niesprzyjającej pogody w Łopusznej już 44 raz zgromadziły się tłumy smakoszy, nie tylko miejscowych ale również przyjezdnych, którzy zwabieni pięknymi zapachami dali się oczarować pysznościom przygotowanym przez Koła Gospodyń Wiejskich. Zanim komisje oceniające a za nimi wszyscy zgromadzeni przystąpili do degustacji, konkurs rozpoczął Wójt Jan Smarduch wraz z Dyrektor GOK-U Józefą Kuchtą oraz Starostą z Liptowa, witając tych, którzy deszczu się nie boją! Dołączyli do nich również Sołtys Łopusznej Kazimierz Dziga oraz  Ks. proboszcz Kazimierz Foltyn, który zainaugurował konkurs potraw wspólną modlitwą. Potraw przygotowanych przez 15 Kół Gospodyń było tyle, że nie sposób było skosztować każdej, nie tylko smak zachwycał, również wystrój stoisk i sposób podania nawiązujący do góralskich tradycji był warty zobaczenia. Na scenie zaprezentował się zespół „Młodzi Łopuśnianie” oraz zespół regionalny z Zawaźnej Poruby na Słowacji. Z deszczowego i ponurego klimatu dnia wyrwał wszystkich Kabaret „Koń Polski”, który ożywił i rozbawił publikę. Koncert dały zespoły „Lost in Dust” z Bytomia oraz kapela „Hajlandery”, Na zakończenie zagrał zespół sprytni z Krempach. W Gminnym Ośrodku Kultury można było nie tylko schować się przed deszczem ale także zobaczyć wystawę portretów pt: „Ksiądz Tischner i przyjaciele” autorstwa Mariana Gromady.

Protokół na stronie Urzędu Gminy Nowy Targ