Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

KROSS ROAD TOUR w Łopusznej

Cezary Zamana i firma KROSS zapraszają na ogólnopolski cykl maratonów szosowych w nowej formule „od amatora do zawodowca”. Etap III odbędzie się w sobotę 18 lipca w Łopusznej, w gminie Nowy Targ. Trasa przebiega wokół zachodniej części Pienin, nazywanych Pieninami Spiskimi. Zawodnicy pokonają piękną 38 km rundę o zróżnicowanym nachyleniu. Start i meta wyścigu zlokalizowana będzie na powiatowej drodze wylotowej w Łopusznej w kierunku Nowa Biała. Trasa wiedzie widokowymi fragmentami powiatu nowotarskiego, zawodnicy oprócz podziwiania panoramy Tatr przejadą między innymi obok Zamku Niedzica oraz wzdłuż Jeziora Czorsztyn.

Uczestnicy będą rywalizować na dwóch dystansach Fit 46 km oraz Mega 84 km.

Wyścig Kross Road Tour daje możliwość poczucia się jak zawodowy kolarz. Pomaga w tym oprawa zawodów, uczestnictwo specjalnych wozów technicznych zgłaszanych przez drużyny oraz całe profesjonalne zaplecze.

Podczas wyścigu do pomiaru czasu zostanie zastosowany nowoczesny system czipów aktywnych Mylaps Prochip, który do tej pory nie był używany w Polsce podczas imprez amatorskich. To kolejny element, który przybliża nowy cykl wyścigów szosowych Cezarego Zamany do zawodowych zmagań kolarskich oglądanych na co dzień przez kibiców w telewizji.

Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna i generalna w kategoriach wiekowych, klasyfikacja drużynowa oraz klasyfikacja Open na dłuższym dystansie Mega. Wyścig otwarty jest także dla początkujących zawodników, którzy nie posiadają rowerów szosowych. Dla nich stworzony będzie specjalny sektor startowy.

Tytularnym sponsorem wydarzenia jest firma KROSS, największy producent rowerów w Polsce, która w tym roku zaprezentowała nową, rozbudowaną kolekcję rowerów szosowych.

Program zawodów

17.07 (piątek)
16.00-18.00- zapisy w biurze zawodów

18.07 (sobota)
9.00-11.30 – zapisy w biurze zawodów na dystans Fit i Mega
8.00-11.30 – wydawanie czipów za kaucją na dystans Fit i Mega
12.00 – start dystansu Mega
12.07 – start dystansu Fit
15.00 – dekoracja dystansu Fit
16.00 – dekoracja dystansu Mega

ETAP I – WARSZAWA (09.05)
ETAP II – GŁOWNO (20.06)
ETAP III – NOWY TARG (18.07)
ETAP IV – PRZASNYSZ (29.08)
ETAP V – RAWA MAZOWIECKA (19.09)