Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Kolarski weekend w Łopusznej za nami

W weekend odbyły dwie duże rowerowe imprezy w Łopusznej w gminie Nowy Targ. Sobota należała do kolarzy szosowych, którzy rywalizowali na pięknie wytyczonej przez organizatora rundzie o zróżnicowanym nachyleniu. Trasa wiodła widokowymi fragmentami powiatu nowotarskiego, zawodnicy oprócz podziwiania panoramy Tatr przejechali między innymi obok Zamku Niedzica oraz wzdłuż Jeziora Czorsztyn.

Niedziela była natomiast świętem kolarstwa górskiego. Pierwszy raz zawodnicy cyklu SK bank Mazovia MTB Marathon mieli okazję przejechać trasę z tak dużymi przewyższeniami. Startujący na dystansie Giga pokonali podwójną pętle, na której suma podjazdów wyniosła 2500 m! Niewątpliwie był to najtrudniejszy maraton organizowany przez Cezarego Zamanę. Odczuli to mniej doświadczeni zawodnicy, dla których Łopuszana była pierwszym startem w prawdziwych górach.

Mimo ogromnego wysiłku, Ci którzy wdrapali się na Turbacz (1280 m) mieli przed sobą niepowtarzalny widok i cudowny zjazd z dużej wysokości. Z pewnością była to rekompensata za trud włożony w niełatwy podjazd.

Kolarskie wydarzenia na dalekim południu były również sprawdzianem logistycznym dla organizatora. Ekipa Cezarego Zamany przygotowała dwie duże imprezy rowerowe w trakcie jednego weekendu. Obydwa wyścigi zaliczyć można do bardzo udanych. Duży udział w tym sukcesie miał współorganizator gmina Nowy Targ. Honorowy Patronat nad rowerowym weekendem w Łopusznej objął sam Wójt.

Jak zawsze na zawodach organizowanych przez Cezarego Zamanę rozegrany został także wyścig MiniMini+ Mazovia, zorganizowany w miasteczku rowerowym w trakcie zmagań dorosłych zawodników. Na specjalnie wytyczonej pętli, podzielone na kategorie, rywalizowały ze sobą najmłodsze dzieciaki. Tej zabawie towarzyszyła znana wszystkim z ekranów telewizyjnych Rybka MiniMini.

Miejmy nadzieję, że sukces organizacyjny i duże zainteresowanie uczestników oraz lokalnych mediów przyczynią się do powtórki takiego weekendu w przyszłym roku.