Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

Jubileuszowa V Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych już za nami

Zakończyła się V Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Tegoroczna wystawa przyciągnęła do Ludźmierza bardzo dużą liczbę hodowców: bydła, koni, królików, owiec, kóz oraz gołębi, a także obserwatorów szczególnie tych najmłodszych, którzy mogli z bliska przyjrzeć się małym kozom i królikom a także przejechać się na kucyku. Zwierzęta były oceniane a ich właściciele nagradzani przez gospodarza imprezy Wójta Gminy Nowy Targ Jana Smarducha oraz goszczących na imprezie: Senatora Jana Hamerskiego, Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Stanisława Barnasia, Starostę Powiatu Nowotarskiego Krzysztofa Fabera, Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza, przedstawicieli Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Agencji Rynku Rolnego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Związków Hodowców.  Imponowały również „konie mechaniczne” w prezentowanych maszynach i urządzeniach rolniczych najnowszej generacji. Pierwszy dzień wystawy zakończył się zabawą przy muzyce zespołu „Muzykanci” z Zakopanego. W Niedzielę na wystawie można było spróbować przepysznych potraw z mięsa wołowego na przygotowanym przez Małopolską Izbę Rolniczą i Krajową Radę Izb Rolniczych „Pikniku Wołowym” sfinansowanym przez Fundusz Promocji Mięsa Wołowego a wieczorem posłuchać zespołu „Czerwone Gitary”, który rozbawił publikę najlepszymi przebojami takimi jak: „Matura” czy „Nikt na świecie nie wie”.

Organizatorem wystawy była Gmina Nowy Targ, Małopolski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie Pro Nati. Partnerami było: Starostwo Nowotarskie, Gmina Czarny Dunajce, Gmina Szaflary. Współorganizatorzy: Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Agencja Rynku Rolnego, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Warszawie, Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie, Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz w Nowym Targu, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwowy Instytut Badawczy, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Małopolskie Centrum biotechnologii, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Małopolska Izba Rolnicza oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu. Wystawę Honorowym Patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztof Jurgiel oraz Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa