Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki

Plakaty_a2_rgb_net

Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek , Rada Sołecka wsi Rogoźnik , właściciel Stadniny Koni *Dworna* Jan Bobek oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik serdecznie zapraszają 13 i 20 sierpnia do Rogoźnika na „III ROGOŹNICKIE DNI SPORTU I ROZRYWKI ”.

Już po raz trzeci impreza ta odbywać się będzie przez dwa weekendy tj. 13 i 20 sierpnia.

13 sierpnia na terenie Stadniny Koni „Dworna” odbędą się kolejne już XI Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof . Józefa Tischnera , zaś 28 sierpnia na terenie stadionu sportowego w Rogoźniku odbędą się Dożynki Rogoźnickie połączone z rodzinnym festynem sportowo – rekreacyjnym .

Na dwa dni przygotowaliśmy bardzo bogaty program sportowo – artystyczny i wiele atrakcji a mianowicie :

13 sierpnia 2017 r.

1.XI Gminne Zawody Jeździeckie im. ks. prof. Józefa Tischnera.

Odbędą się cztery konkursy , a mianowicie :

a./ Konkurs ujeżdżania kl. LL o puchar Stadniny Koni „Dworna”.

b./ Konkurs w skokach przez przeszkody wysokość 50 cm. o puchar Sołtysa wsi Rogoźnik.

c./ Konkurs w skokach przez przeszkody wysokość 80 cm. o puchar rodziny Tischnerów

d./ Konkurs główny w skokach przez przeszkody – wysokość 100 cm. o puchar Wójta Gminy Nowy Targ.

2./ Występ zespołu „ Mali Gronkowianie „ z Gronkowa ,

20 sierpnia 2017 r.

1./ mecz ligowy piłki nożnej kl. B „ Skałka ” Rogoźnik / Stare Bystre – „ Korona „ Piekielnik.

2./występy zespołów folklorystycznych :

ROGOŻANKI „ z śląskiego Rogoźnika .

TURNIE„ ze Starego Bystrego.

ZAWATERNIK „ i „ ŚLEBODNI „ z Gronia.

3./ Występ zespołu „ŚTUDERANCI „.

4./ Występ góralskiego kabaretu „TRUTEŃ „.

5./ Zabawa huczna dla wszystkich przy muzyce DJ STACHU.

Przygotowaliśmy również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przez cały czas trwania imprezy trwać będzie loteria z której dochód zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik , zaś nagrodami głównymi w dwóch loteriach będzie prawdziwy koń / 13.08 / i tucznik ( czyli świnia) / 20.08 /.

W niedzielę 20 sierpnia o godz.10.30 serdecznie zapraszamy już tradycyjnie do Kościoła Parafialnego w Rogoźniku na Dożynkową Mszę Świętą podczas której podziękujemy Panu Bogu za zebrane w tym roku plony. Wyrazem tego podziękowania będą złożone na ołtarzu wieńce dożynkowe wykonany przez mieszkańców Rogoźnika i Starego Bystrego.

Jest to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Tak jak dawniej tak i dziś dożynki są ważne dla wszystkich, bo przypominają, że to właśnie dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stół w naszym domu chleb.

Podczas całej imprezy nie zabraknie grilla , tradycyjnego góralskiego jedzenia , do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet. To wszystko przygotują lokalny samorząd i organizacje :Rada Sołecka Rogoźnik , OSP Rogoźnik, Koło Gospodyń Wiejskich , Harcerze z Rogoźnika , Rada Rodziców Szkoły Podstawowej oraz sportowcy z klubu sportowego „Skałka” w Rogoźniku.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci w tym, dmuchane zamki , trampoliny oraz stoiska z zabawkami i wiele innych atrakcji.

Cel organizacji imprezy to przede wszystkim integracja społeczności lokalnej , promowanie miejscowości w regionie i w Polsce , propagowanie zdrowego trybu życia i wypoczynku .

Chcemy poszerzać grono dzieci i młodzieży uprawiających sporty czynne w tym jeździectwo oraz podtrzymywać piękne tradycje regionalne którymi są niewątpliwie organizowane w naszej miejscowości od wielu lat góralskie dożynki. Zachęcamy również całe rodziny do czynnego wypoczynku w dobrej i radosnej atmosferze. W głównej mierze za cel stawiamy sobie rozwój miejscowości i poprawę warunków życia mieszkańców poprzez propagowanie sportu, turystyki i kultury regionu.

Wszystko to ma na celu ściągniecie do naszej miejscowości jak największej liczby turystów.

III ROGOŹNICKIE DNI SPORTU I ROZRYWKI ” konsolidują społeczność wiejską . W realizację tej imprezy mieszkańcy Rogoźnika wkładają co roku bardzo dużo własnych sił , środków i poświęcenia.

W zawodach jeździeckich biorą udział zawodnicy z całej Polski, a także ze Słowacji. Na imprezę zapraszani są i goszczą posłowie i senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, a także przedstawiciele lokalnej władzy samorządowej w tym wójtowie, burmistrzowie i starostowie .

W tym roku będziemy mieli również zaszczyt gościć przedstawicieli śląskiego Rogoźnika i słowackiego Rohoznika. Trzy Rogoźniki spotkają się w jednym miejscu !

Na imprezę przybywają goście z całej Polski i zagranicy, przez cały czas trwania imprezy przewija się nawet kilka tysięcy uczestników. Coroczne zawody oraz towarzyszący festyn cieszy się co roku bardzo dużym zainteresowaniem. Jesteśmy przekonani , że i w tym roku impreza będzie się cieszyć nie mniejszym powodzeniem.

Na pewno będziemy starali się uświetnić naszą imprezę jeszcze dodatkowymi atrakcjami, a pomysłów na pewno nam nie zabraknie.

Patronat honorowy „ III Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki „ objęli : Pan Wojciech Kozak – wicemarszałek województwa małopolskiego , Pan Krzysztof Faber – starosta nowotarski oraz Pan Jan Smarduch –Wójt Gminy Nowy Targ.

13 i 20 sierpnia wszystkie drogi prowadza do Rogoźnika!!!

Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy !!!

Sołtys Wsi Rogoźnik , Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rogoźnik – Kazimierz Zubek

Członek zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rogoźnik – Stanisław Kwak

Właściciel Stadniny Koni „Dworna” – Jan Bobek

Szczegółowy program :

PROGRAM

III ROGOŹNICKIE DNI SPORTU I ROZRYWKI ”

ORGANIZOWANYCH W DNIACH :

13.08.2017 R. , 20.08.2017 R.

13.08.2017 R.

XI GMINNE ZAWODY JEŹDZIECKIE IM.KS.PROF.JÓZEFA TISCHNERA

STADNINA KONI „ Dworna „ – Rogoźnik 86

Godz. 12.00 – Konkurs ujeżdżania kl. LL o puchar Stadniny Koni „Dworna”.

Godz. 13.30 – Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 50 cm. o puchar Sołtysa Rogoźnika.

Godz. 15.00 Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 80 cm. o puchar rodziny Tischnerów.

Godz. 16.30 Występ zespołu regionalnego „Mali Gronkowianie” z Gronkowa.

Godz. 17.00 – Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 100 cm. o puchar Wójta Gminy Nowy

Targ.

Godz. 19.00 – Losowanie główne loterii. Do wygrania KOŃ i inne atrakcje !!!

20.08.2017 R.

DOŻYNKI ROGOŹNICKIE , RODZINNY FESTYN SPORTOWO – REKREACYJNY

KOŚĆIÓŁ PARAFIALNY P.W ŚW. ANDRZEJA BOBOLI W ROGOŹNIKU.

Godz.10.30 – Msza Święta Dożynkowa.

Godz.11.30 – Przemarsz korowodu dożynkowego z kościoła na stadion sportowy.

STADION SPORTOWY W ROGOŹNIKU.

Godz.12.00 – Powitanie gości przez sołtysa Rogoźnika , poczęstunek.

Godz.13.00 – Mecz ligowy piłki nożnej kl.B „Skałka „ Rogoźnik/Stare Bystre – „Korona „Piekielnik.

Godz.14.45 – Występ zespołu regionalnego „ROGOŻANKI „ z Rogoźnika ./ woj. śląskie /

Godz.16.15 – Występ zespołu „ŚTUDERANCI „

Godz.17.30 – Wspólny występ góralskich zespołów regionalnych : „Turnie„ ze Starego Bystrego , „ Zawaternik „ i „ Ślebodni „ z Gronia.

Godz.18.30 – Występ kabaretu „TRUTEŃ „.

Godz.19.30 – Losowanie główne loterii „ Wspieraj Rogoźnik „. Do wygrania ŚWINIA i inne atrakcje !!!

Godz.20.00 – Zabawa taneczna przy muzyce DJ Stachu.