Telefon: 18 26 14 136, 18 26 14 100

Aktualności

II ROGOŹNICKIE DNI SPORTU I ROZRYWKI

plakat mała rozdzielczość

Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek, Rada Sołecka wsi Rogoźnik, właściciel Stadniny Koni *Dworna* Jan Bobek oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik serdecznie zapraszają 21 i 28 sierpnia do Rogoźnika na „II ROGOŹNICKIE DNI SPORTU I ROZRYWKI”. 21 sierpnia na terenie Stadniny Koni „Dworna” odbędą się  X Gminne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody im. Ks. Prof . Józefa Tischnera a 28 sierpnia na terenie stadionu sportowego w Rogoźniku – Dożynki Rogoźnickie połączone z  rodzinnym  festynem sportowo – rekreacyjnym.
Na dwa dni przygotowano bardzo bogaty program sportowo – artystyczny i wiele atrakcji:
X Gminne Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody im. ks. prof. Józefa Tischnera.
Odbędą się cztery konkursy , a mianowicie:
1.Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 50 cm. o PUCHAR  SOŁTYSA  WSI ROGOŹNIK
2.Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 70 cm. o  PUCHAR STADNINY KONI „DWORNA”
3.onkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 80 cm. o PUCHAR RODZINY TISCHNERÓW
4.Konkurs w skokach przez przeszkody – wysokość 100 cm. o PUCHAR WÓJTA GMINY NOWY TARG
-mecz ligowy piłki nożnej  kl. A „Skałka” Rogoźnik / Stare Bystre – „Czarni” Czarny Dunajec
-występy zespołów folklorystycznych: „Śpis”  z Nowej Białej  i „Poloniorze” z Kościeliska
-Występ zespołu  „AHAJU FUSIÓN BOLIWIA” który zaprezentuje indiańską muzykę etniczną
-koncert znanej kapeli góralskiej „CIUPAGA” z Łącka, która gwarantuje dobrą zabawę oraz góralski temperament
-występ kabaretu „Marusynianki” , którego skecze śmieszą wszystkich do łez , niezależnie od wieku
Podczas imprezy trwać będzie loteria, z której dochód zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik, zaś nagrodami głównymi w dwóch loteriach będzie prawdziwy koń /21.08/ i tucznik (świnia) /28.08/.
W niedzielę 28 sierpnia o godz.10.30 w Kościele Parafialnym w Rogoźniku odbędzie się Dożynkowa Msza Święta, podczas której na ołtarzu złożony zostanie wieniec dożynkowy wykonany przez mieszkańców Rogoźnika.
Starostami tegorocznych Dożynek Rogoźnickich będą: Małgorzata Ligas i Stanisław Bukowski.
W organizację Rogoźnickich dni sportu i rozrywki włączyła się Rada Sołecka Rogoźnik, OSP Rogoźnik, Koło Gospodyń Wiejskich, Harcerze z Rogoźnika, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej oraz sportowcy z klubu sportowego „Skałka” w Rogoźniku.
Patronatem honorowym imprezę objęli Wojciech Kozak – wicemarszałek województwa małopolskiego oraz Jan Smarduch –Wójt Gminy Nowy Targ.

Program